BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 2 miesiąc temu #702783 przez WisniaJ
U nas kupa żółta raz na dwa dni :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #702838 przez Hania84
Witam

Już kiedyś pisałam o tych patyczkach windi :) bo wyczytałam u majówek. I niedawno polecałam je renacie...ale zapomniałam nazwy i kazałam sprawdzić na necie.

U nas noc też super. pobudka o 1.30 i 5.

Właśnie natali jak to się sprawdza?

Musze zaraz iść do sklepu kupić małej papmersy. Przedwczoraj rozpoczęłyśmy dwójki :)

Dziewczyny napiszcie mi bo nie bardzo się orientuję. Jak Lenka ma już ponad miesiac to mogę jej podawać mleko z numerem 1 ? Bo szczerze to nie za bardzo wiem co mają te numery na tych kartonach ;)

U nas kupa wczoraj była ziolono-żółta i konsystencji ściętej jajecznicy (zieloną nie kazałą się przejmować połozna...chyba że mocno zielona jest.) A dziś już była całą żółta i też ścięta jajecznica :) mała robi kupę raz na dobę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #702844 przez malutkamilka
U nas zasniecie bylo o 22:35 pobudka przed polnoca a pozniej o 6:45

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #702849 przez rysa
Filip robi kupe kilka razy na dobe.konsystencja i kolor jak jajecznica.A te patyczki podobno sa bardzo skuteczne

Wisnia zazdroszcze ze mala tak sobie lezy i oglada.W przypadku Filipa to jest niemozliwe zeby polezal sam nawet 5min bo odrazu placze.

Agusia dok do becikowego:
zasw z ZUSu o skladkach zdrowotnych z 2011r
wszystkie pity z 2011
swiadectwa pracy 2011
zasw o zarobkach za caly rok
zasw o zarobkach za czerwiec 2012(mi kazali bo zaczelam wtedy obecna prace)
zasw od lekarza
no i jakies papiery do wypelnienia z MOPsu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #702880 przez WisniaJ
Rysa masakra, u nas polowe tych dokumentów wymagają :ohmy: Na szczęście, bo chyba bym sobie dala spokój. No i miasto Szczecin daje becikowe samorządowe tysiaka tylko na dowód :)

Gab śpi na raczkach, bo coś ja znów meczy trochę... Dziś lub jutro jadę kupić ten Sab Simplex bo podobno to jest super extra. O 12 idę do Lidla i zajdę do hurtowni dziecięcej, może będą mieli ten kateter to tez kupie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #702930 przez violcia00
dobrze ze ja juz mam z glowy to cale becikowe,pieniedzy juz nie ma bo tutaj dostaje sie je w polowie 7 miesiaca,troche dziwne ale przynajmniej nie ma tyle zalatwiania.

Ja na razie sie wyleguje na kanapie,posprzatalam,zrobilam obiad,teraz mam chwile dla siebie,zaraz karmienie malego,a pozniej jade na zakupy dla siebie bo w nie wszystkie ubrania sprzed ciazy sie mieszcze,pozatym przydaloby sie kilka spodenek na te upaly bo sie roztopie i jakies fajne sandalki no i do sportowego jakis przyrzad to cwiczenia(na razie nie wiem co)ale musze zaczac cwiczyc bo nie podoba mi sie moj brzuch :angry:

Co do kupek oskar robi tak 3-4 razy dziennie,koloru zółtego :P

Wiecie co tam u Kakaszki??bo tak myslalam dzis o niej :blush:

Milego dzionka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #703005 przez aleksiaa88
Kupki są żółte jak jajecznica i dochodzi do 6 razy na dobę

Dziś byliśmy u pediatry 3 kg przekroczył

Najlepsze jest to, że ta doktorka była moją kobieta już jest dobrze po 50-tce ale się trzyma pomimo 25 lat jakie od tego czasu minęły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #703006 przez natali
Zeby sprawdzic czy dziecko nie.jest schyniete trzeba dotknac prawym lokciem lewego kolanka i lewym lokciem prawego kolanka tak na krzyz jesli wszystko jest okej maluszek sie nie rozplacze. Warto co jakis czas tak sprawdzac bo mimo ze sie strasznie uwaza czasami nawet nie swiadomie moze.sie to stac.
My bylismy dzis u lekarza maly wazy juz 4770 i ma 58 cm. Rosnie jak na drozdzach.:-P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #703125 przez Gochens
Dzień dobry mamusie i dzidziusie :laugh:

Mój mały szkrab kończy dziś miesiąc !!!! Boziu jak ten czas leci...♥♥♥

Byliśmy dziś się zważyć i Ali ma 4800 ;) Polozna powiedziała że bardzo ładnie przybiera więc mlekiem nie ma się co martwić ! :lol:
Z okazji swojego święta Alanek pokazuje ciociom siebie♥



Byliśmy dziś też odebrać numer Pesel i od razu dowiedzieć się o becikowe, ale było dużo ludzi więc nie czekalismy, z tablicy ogloszen o ile dobrze wyczytalam to potrzebne dokumenty to:
Ksero dowodu
Ksero aktu ur dziecka
Zaświadczenie o dochodach z U.S
Zaświadczenie od lekarza

Jeśli rzeczywiscie tylko tyle to luz :laugh:

Haniu racja pisalas o tych patyczkach ale ja w ogóle nie skumalam, że to chodzi właśnie o nie. Dziś jedziemy kupić coś małemu na miesiecznice to od razu zagladne do apteki i kupię te patyki do dupolka :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #703151 przez WisniaJ
Ja chyba te "patyki" kupie na allegro bo do hurtowni nie doszłam, złapał mnie deszcz. W Lidlu kopiłam adidaski do biegania i Przemkowi stabilizator a kolano, zobaczymy czy się sprawdzi. No i pstrąga, dziś rybka pieczona i jak Gabi da to kopyta zrobię :)

Co do tego, czy dziecko jest schyniete to czytam czytam i podobno nie ma czegoś takiego tzn jest - coś na zasadzie zauroczenia dziecka, trzeba napluć przez lewe ramie i przechodzi ;)

Gochens u mnie z becikowym jest to samo, więcej nic nie trzeba im przedstawiać.

Ale wasze dzieci pięknie waza :) My w środę mamy szczepienia to i zważymy mojego potworka małego :)

Taka mine Gabi zrobila, jak zobaczyla Alanka! ;D


A tu jeszcze Gabi i mama zombi hehe
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #703162 przez Hania84
A my godzinę temu wróciliśmy ze zakupów. Kupiłam Lence dwie paki pamperów dwójek...musiałam zrobić zapas bo tu często dwójek nie ma...sporo dzieci się rodzi hehe :lol:
Zrobiłam też wydruk z konta sobie i jakie było moje zdziwienie że z kasy chorych dostałam jeszcze jakieś pieniądze :cheer: :lol: i to nie małe bo 1350euro a już jakiś czas temu mi wypłacili podobna kwotę tylko że w dwóch ratach :) mam nadzieję że się nie pomylili...ale raczej nie bo niemcy co do dawania pieniędzy są bardzo skrupulatni :P Także cieszę się bardzo :lol:

Wszystkie dzieci śliczne :) Alanek jaka poza na jednym zdjęciu :lol: hehe wie jak się ustawić do fotki :silly: a Gabi na tym z zdjęciu Tobą Wiśnia to w tej pozycji baaardzo podobna do Lenki hihi :blink:


Właśnie nie odzywa się coś długo kakaszka...ciekawe jak jej idzie przy Elizce :) ale pewnie malutka pochłania ją bardzo teraz :) no i nie wiadomo co u Beciary...przestała się odzywać. Dzwoniłam nawet do niej przed wczoraj to nie odebrała ani nie odpisała, więc nie wiem.
No i nie mamy tabelki uzupełnionej...brakuje wpisać w nią cordis, abrę, i Małgośkę...Małgośka kiedyś pisała na szybko o Ninie ale już nie pamiętam. A Wy dziewczyny CORDIS i ABRA jak będziecie na forum to podajcie jeszcze raz wymiary Waszych pociech bo warto by było dokończyć tą tabelkę...a resztę dziewczyn proponowałabym usunąć (te które się nie udzielają i nie wiemy wymiarów ich pociech) bo szkoda żeby były luki w tabeli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #703173 przez natali
Wisnia kiedys kobiety starszego pokolenia nazywaly tak kiedy dziecko mialo nadwyrezony jakis miesien naprzyklad szyjki ktorej dziecko nie jest w stnie samo udzwignac odrazu i mimo ostroznosci czasem poprostu niefortunnie podniesione dziecko moze sie tego nabawic. To nie chodzi o zauroczenie bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Ale takie cwiczonko naprzyklad po kapieli nikomu jeszcze nie zaszkodzilo.

Alanek ma przecudne spojrzenie.
A wy dziewczyny wygladacie slicznie i wydaje mi sie ze Gabi ladnie przybrala taki paczuszek na buzce.

Haniu to mozesz zaszalec troche ja tez bym sie nie pogniewala jakby ktos ma moja korzysc pomylil sie i wplacil taka sumke na konto

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #703180 przez Ikunia1910
Heloł

My zmęczone po podróży zasnelysmy wczoraj razem o 20 i pozniej pobudka o 4 dopiero pozniej juz o ósmej.

Gochens a gdzie dokladnie bylas o te becikowe sie dowiedziec?
Ja czekam jeszcze na pesel, bo powiedzieli że przyślą info pocztą.
A Alan to podbił moje serce. Zaczynam żałować że jestem taka starą dla niego, bo czuje że niezłe ciacho z tego twojego synunia wyrośnie :silly:

Co do szczepień ja robię tylko podstawe, przedewszystkim z braku kasy.

A kupke mamy jak na moje oko rzadka i praktycznie po kazdym karmieniu,.również żółta.

Wiśnia jakby takie zoombi w horrorach byly to bym sie wcale nie bała. Bardzo ładnie wygladasz. Gabrynia też śliczna laleczka.




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #703207 przez WisniaJ
Natali no to spróbujemy dziś po kąpieli się pogimnastykować trochę :) No i masz racje Gabi to pączuś pewnie z 5kg będzie tak obstawiam ;)

Ikunia mi własnie przyjaciółka dziś powiedziała, ze wcale nie widać, jakbym spala 4 godziny na dobę... Dzięki Bogu :P My szczepimy tez raczej podstawowe nie ze względu na kasę a tyle się naczytaliśmy ze głowa mała... :/ A i ty lepiej Aliego to dla córki zostaw :D

Jestem po trzech treningach z Ewka, cala mokra :D karmimy się i lecę dalej, ale brzuch nadal ciężko pracuje, muszę go rozruszać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #703241 przez trufla
Witam
Czasami was czytam. Jestem mamą z października i miałam ten sam problem jakie wybrać szczepionki dla mojej córki.
Ale wybraliśmy te podstawowe i bezpłatne. Zniosła je dobrze po mimo tylu ukuć :) I po żadnej niemiała gorączki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl