BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

11 lata 5 miesiąc temu #536375 przez kamila7-26
Witam i jak nocka?? u nas do godziny 4 super obudzila sie o 2 na mleczko (po 6 godzinach od wypicia mleczka bo poszla spac o 21.30) a pozniej o 4 zrobila szerokie oczy i koniec spania i tak do 6 sie bawilysmy o 6 poszlysmy znowu spac do 9 :)
Dzwonilam do konsulatu pan stwierdzil ze tutaj nie uzwaja polskich znakow jedynie moge zrobic o z akcentem albo zapytac pania w urzedzie czy przyjmie wniosek o sprostowanie bledu pisarskiego ze oni jak to robia to wysylaja z takim wnioskiem nic zobaczymy co powie!!
Olencja Sliczna masz zlosnice :) i jaki maly uparciuszek :)
Larita powiem szczerze ze mnie wkurzalo jak ktos mowil ze Carolci to chlopiec bo nie ma kolczykow i w koncu sie poddalam i je zalozylam ale nie zaluje mala wyglada slodko :) a Twoja corcia sliczniutka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536400 przez cata
Cześć!

Olencja ale uśmiałam z tej małej złośnicy :-D jaka ona fajna jak się fajnie wykluca po swojemu ;-) biedny kosz zabrał jej ubranka i się złości :-D wycaluj ja mocno.

Kamila u nas podobnie juz drugą noc Alejandro budzi się o 3 i do 4 nie śpi tzn stara się zasnąć ale dopiero po godzinie mu się udaje. Dziś będę go budzić w dzień zeby krócej spal zobaczymy efekty w nocy. Fajnie ze Carolcia lepiej sypia oby tak dalej i może będzie przesypiać cale noce. Dobrze ze da się załatwić z nazwiskiem, chyba sprostowanie prościej załatwić niż od nowa rejestrować. Może zadzwoń jeszcze do twego urzędu w Polsce i zapytaj czy to uznają.

Miłego dnia !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536449 przez olencja
Kamila, wczoraj chcialam dodac filmik i za Chiny Ludowe nie chcial wejsc. Nie wiem dlaczego, za pierwszym razem poszlo szybko i bezbolesnie :angry: No ale zawsze link mozna wkleic.
Jeju, ale nas zasypalo!!!! Jakies 10 cm sniegu mamy i zapowiadaja kolejne opady. W dzien jest breja a w nocy mroz, wiec zamarza..... A moj maz jutro bedzie wracal samochodem z Paryza :ohmy: Na letnich oponach :ohmy: :ohmy: Mam nadzieje, ze nie bedzie mial problemow :unsure:
Fajnie, ze nocki wygladaja troszke lepiej, przynajmniej u niektorych. Ja ciagle twarda jestem i na razie udaje sie spac w lozeczku. Pocieszam sie, ze kiedys te dzieci urosna na tyle, zeby przespac cale noce bez wolania: mamo!!!! pomoz!!!! Troszke to potrwa, ale jest swiatelko w tunelu :silly:
A my dzisiaj w pracy, dzieciaki spia, wiec mam wolne :lol: Musze tylko powiesic pranie, ugotowac obiadek dla babli (wlasciwie 2, bo jadaja inne rzeczy) i odsapnac :lol:
Jak maluchy spisuja sie w Dzien Babci i Dziadka? Ja zebralam najfajniejsze zdjecia i zrobili mi kalendarz. Nawet niezle wyszlo, no ale poczta swiruje i 2 tyg to za malo, zeby doszlo do PL :angry:
Musze leciec Buzki dla malych slicznosci. Duzych tez :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536529 przez larita
ale sie usmialam Olencja z Twojej malej, dobra jest :) Kamila, mam nadzieje,ze uda sie poprawnie zalatwic wsyztsko z dokumentami. Moja w dzien spi ladnie, zasypia przewaznie bez piersi,po kapieli tez zasypia sama w lozeczku, ale w nocy nie dosc,ze teraz czesciej sie budzi, to trik z woda w butelce tylko ja zdenerwowal hehe nie zasnie jesli nie przystawie jej do piersi.. ni smoczek, ni butelka, ni przytulanie... :) musi byc piers, nie wiem jak to zrobimy z odstawieniem, chociaz planuje do roku dawac, ale powoli zbliza sie maj :) czy wasze dzieci tez mialy jakies objawy przyz zabkowaniu??? tzn te ktore juz maja :) a jeszcze Lara gryzie wszytsko oprocz gryzakow, ktore tylko niepotrzebnie walaja sie po calym mieszkaniu ;) najbardziej lubi swoje buty i moje torebki skorzane..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536533 przez larita
a na dzien babci i dziadka kupilismy specjalny papier do zdjec z magnesem z tylu i wydrukowalismy zdjecia na lodowke dziadkom.. :)
A co do dokumentow to nam jeszcze brakuje N.I.E dla malej i dowod osobisty, bo paszport tylko na rok na razie ma, ale pozniej nie bede wyrabiac, tylko dowod w Polsce, ktory wazny jest chyba na 5 lat i kosztuje 30zl no i wazny w calej UE . tyle,ze przy skladaniu wniosku musza byc obecni oboje rodzice, no ale wybieramy sie cale szczescie wszyscy w maju, wiec mam nadzieje,ze uda sie zalatwic, oczywiscie pesel w pierwszej kolejnosci, bo na pesel czeka sie 2 tygd a pozniej kolo mca na dowod, tak slyszalam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536624 przez kasiah
Witam sie i ja.

U nas dzisiaj brzydko i pada. Poszlam z mala na spacer bo jak wychodzilam z domu to bylo jeszcze znosnie,no i deszcz mnie zlapal. Musialam szybko plastik przeciwdeszczowy zakladac, dobrze ze w domu kilka razy zakladalam tak dla praktyki.

Agathe ja z tego nosidla jestem bardzo zadowolona. Jak mala jest marudna albo jak musze cos w domu zrobic to wkladam mala i jest spokoj a rece wolne.

Olencja ale síe usmialam z tej twojej zlosnicy

Kamila, Cata ma racje, zapytaj w swoim urzedzie jak rozwiazac ten problem.

Larita, czyli twoj maz tez polak, skoro zalatwiacie malej nie i dowod? A co was tutaj do ES sprowadzilo, jesli mozna spytac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536639 przez larita
zasnela moja mycha wreszcie troche spokoju ;) tak,moj maz jest Polakiem i przez niego tu jestem hehe mam tez siostry, ktore juz od dawna mieszkaly w hiszpanii i czesto je odwiedzalam na wakacje itd jakos tak sie poznalismy i wyszlo.. :) a zarzekalam sie,ze nigdy nie wyjade za granice z Polski... ;) u nas tez paskudna pogoda,spaceru dzis nie bylo, tylko na szybko samochodem zalatwianie pare spraw,wiec nie zdazylysmy zmoknac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536664 przez Agathe888
Dzwonilam dzis do konsulatu i powiedzieli ze jesli mi w registro civil beda robic problemy to mam sie nie martwic i oni mi potem pomoga to wyprostowac w PL (bo bede zalatwiala wszystko przez konsulat). w registro pani oczywiscie zanim skonczylismy tlumaczyc o co nam chodzi juz zaczela mowic ze nie ma takiej mozliwosci wiec Zosia ma nazwisko bez polskiej literki.
no trudno..

Olencja super filmik!:)

Shakira urodzila dzisiaj (na pewno!) w Teknon czyli minelysmy sie w tym samym szpitalu hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #536689 przez cata
Olencja to ty tak samo jak Gumus sama z mala jesteś maz w rozjazdach? My na dzień dziadka i babci zrobiliśmy taki sam prezent kalendarz zamówiłam w empiku ale ze się ociagalam to też dojdzie po czasie w lutym :laugh:

Larita czyli z miłości zostawilas kraj i zamieszkalas w Hiszpanii to tak jak ja. :) fajnie ze masz tu siostry ja strasznie tesknie za swoimi ale one maja swoje życie w Polsce i za Chiny tu nie zamieszkają :dry:

Kasiah u mnie też pada na zmianę ze słońcem :-) nasz spacer był samochodowy do Carrefoura :-)

Agathe mówisz ,za teraz na 100% shakira urodziła, Zosia jest starsza od jej syna hahaha , może kiedyś się poznają :) napisz jak się sprawuje Zosia jak ty się czujesz? Jesteś nasza swierza mamusią :-)
i poprosimy zdjęcia Zosi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536698 przez kasiah
Wlasnie Agathe jak tam sobie radzisz? Twoja Zosia to juz chyba tydzien ma...
No i fotki, chcemy fotki naszej najmlotszej pociechy.

Ja tez w ES przez faceta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #536751 przez Lenita
Hejo dziewczyny i chopaki!!! :)

Ulalala Cata, jaki Twoj Alexio jest boski, przecudny i prze... prze... prze... No normalnie sliczny!! I ma tylko 6 miesiecy??? Rany julek, jak te nasze skarby szybko sie zmieniaja.!!!

Gatita, dzieki za zdjatko Jamalka, normalnie widzialam je zaraz przed wyjsciem i juz nie mialam czasu napisac, ale caly wiczor Jamalek jakby balowal ze mna ten nasz elegancik.

Agathe, wiem ze latwo sie mowi, bo samej mi ciezko sobie czasem z tym bylo dac rade, ale nie przejmuj sie za bardzo wszystkimi opiniami na temat karmienia. Mnie to doprowadzalo czasem prawie do lez i mialam straszne poczucie winy, ze nie zawsze karmie moje szczescie z piersi. Ty jestes mama i wazne jest, zebys czula sie dobrze, a Zosia na pewno to doceni i nie bedzie miala nic przeciwko. NO i swietnie, ze eRek sie spisuje, to wazne i pozwala nam sie zrelaksowac i poczuc pewniej, wiedzac, ze mamy takie wsparcie. Pozdrow go od nas :).

Kasiah fajnie czytac jak pozytywnie piszesz o macierzynstwie, jak sie nim cieszysz i nam podsylasz filmiki. Melduje, ze filmik zaliczylam i przyznam, ze jakos tak podswiadomie juz wczesniej stosowalam podobne taktyki, moze nie wszystkie, ale zawijanie w kocyk, by unieruchomic raczki tak. Moj maluszek najszybciej sie uspokaja przed snem jak sie go przytuli "na bacznosc", chyba sie wtedy odgazowywuje i czuje ulge i migiem pozniej zasypia zrelaksowany.

Gumis, pewnie ze masz racje, ze jest inaczej po slubie, o tym sie przekonam za 2 tygsy, ale wiesz, chyba jest tez inaczej jak juz sie jest mama. Fajnie bylo, ale to juz nie bylo TO :ohmy: . Zastanawialam sie ile moge sie napic lambrusko, zeby Ksawiatko nie odczul skutkow, po 3h mialam juz pelne piersi i czulam lekki dyskomfort, no i oczywiscie myslami sie ucieka do domu dosc czesto. Moze jak juz nie bede karmila, nie bedzie impreza pod tytulem MOJ wieczor panienski, to sie wybawie bardziej, to NA PEWNO. Ale jedno jest pewne i nawet poniekad fajne, swiat sie zmienil i wcale to nie jest zle. Uwielbiam tekst tej piosenki www.dailymotion.com/video/xcycl7_fito-y-...e_music#.UP6x5vLkqSo a zwlaszcza wers: "raro, no digo diferente, digo raro" tak wlasnie sie czulam. Ale ale, moze kiedys sie wyluzujemy razem hihihi i bedziemy swietnie bawic?? ;)

Agathe, co do nosa, to my stosujemy metode wydawacby sie moglo ze drastyczna, ale czasem wydaje mi sie, ze jest spoko, bo Javi nawet sie nie buntuje, jak sie to zrobi na spokojnie i z wyczuciem. My go kladziemy na boku (najczesciej jedno z nas go trzyma w pozycji na tygryska, czyli brzuszkiem lezacego na rece) i drugie zatyka dolna dziurke noska a do gornej wstrzykujemy sol fizjologiczna (ok 1cm) i gile nawet jak ich nie widac z zewnatrz, a slychac ze charczy przy oddychaniu, fajnie wychodza i maly pozniej jest caly zadowolony, nawet jak mu sie zdarzy zabeczec. Tak nam pokazal pediatra, bo sie specjalnie kiedys to niego wybralismy, jak Javi mial tydzien i myslelismy, ze sie juz przeziebil bo to katar. No i powiedzieli nam, zeby mu to robic codziennie, nawet jak nie charczy, bo dziecko nie umie sobie same wysmarkiwac noska.
No i Agathe gratulacje co do powrotru do formy. Ja tez juz "wrocilam", ale szczerze to wolalam siebie w wersji bardziej kraglej ;). Tak czy siak nie jest zle :lol: , jak to Ania_83 mawia: koko dzambo i do przodu hihi.

DZiewczynki, dziekuje za zyczenia milej zabawy. Pobawilymy sie, ja do domu wrocila o 2, moja mama ze mna hihi i nawet byla zadowolona. Zostalam zaopatrzona w zapas koszulek nocnych na lato i sie smialam, ze dziewczyny zrobily prezent eFkowi hihihi, no i faktycznie nie narzekal ;).

Jej Kamila, ale Carolcia juz urosla!!! No i dalej taka zadowolona :). No a jakie super malowidlo masz , sama malowalas?, bo wyszlo calkiem calkiem, choc nie widze calosci efektu. Pochwal sie i poka poka. No i dawaj wiecej fot, kiedy tylko mozesz, od przybytku glowa nie boli.

No i ciekawe jak tam nasza Matka Przelozona hihihi, i tu Gatitku wiegachny usmiech do Ciebie, bo mi sie na samo to okreslenie rogal robi na gebie hihi. Anusska, mam nadzieje, ze nam tam nie zamarzasz i juz niebawem Cie odzyskamy ;). Buziaki na rozgrzanie dla Was!!!

Kasiah gratuluje zakolczykowanej Mai i czekamy na foci naszej sliznotki.

Larita, Lara jest przeslodka. Jej, jakie te nasze polskie dzieci przecudne, powaga!!! Te hiszpansko-hiszpanskie juz nie tak cudne jak te nasze hihihi :lol:

Olencja, hihihi fajnie sie zlosci Majunia. I jaki ma charakterek!!! :> Niedobry ten kosz tak swoja droga!!!

Ajjjj Dzien Babci, musze sie poprawic zaraz i poobdzwaniac moje bubunie, bo dalam ciala wczoraj.

Dziecko ma juz dowod osobisty??? Ojjj nie wiedzialam. Jak to jest? Ja swoj dostalam jak mialam 18 lat, cos sie zmienilo?

Hihihi Agathe, ahhh to "pech", ze nie poznalas Shakiry!!! ;) Swoja droga ciekawe czy jesli juz, to daloby sie z nia pogadac, pewnie obstawiona naokolo. No i dolaczam do prosby Caty, jak tam Wasza znajomosc z Zocha sie rozwija???

Ania_83 a Ty jak tam??? Tesknimy tu za Toba :) i Twoim poczuciem humoru!!!

No i jak zwykle dlugoscia posta nie zawiodlam ;).

Milego dzionka wszystkim maluszkom i ich rodzicielom :kiss:

ps. U nas tez nieciekawie na dworze. No i do slubu i chrztu juz niewiele brakuje. Dzis mialam egzamin z hiszpanskiego, ciekawe czy zdam. Jak cos to najwyzej poswietuje na smutno hihi. NO a w sobote mam pierwszy egzam na uczelni taki juz w ramach sesji, wiec jeszcze chwile pobaraszkuje z Ksawiatkiem (wlasnie sie budzi) i do kucia marsz!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536778 przez larita
mialam jeszcze wspomniec Olencji,ze Twoja mala juz chodzi a jeszczze roczku nie skonczyla, kochana jest!!! i zapomnialam dodac,ze Alex dopiero 6mcy a tez juz stoi???? :) madre mia.. moja miala niewiele ponad 5 jak zaczela siedziec sama ,raczkuje od jakiegos czasu, a chodzic nie wiem kiedy zacznie.. :) Lenita!! ale sie rozpisalas, moze dlatego,ze dluzej sie znacie latwiej Wam zapamietac wsyztsko hehe a jesli chodzi o dowod osobisty dla dzieci, to wyrabia sie go od niedawna,ale to fajna sprawa, zamiast paszportu zwykla wygodniejsza karta, tyle,ze dowod mozna tylko w Polsce wyrobic, w obecnosci obojga rodzicow, w Ambasadzie dzieciom nie wyrabiaja, tylko paszporty.
a mialam sie zapytac, czy uzywacie smoczkow ?? bo mam kolezanke, ktora oczywiscie odradzala,ale my uzywamy i bardzo sobie chwale :D chodzik tez dostalam "z darow" :) ale nie wiem czy bede uzywac, bo tez sie nasluchalam roznych zlych opinii... co wy na to??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #536953 przez Agathe888
hej hej
Zosienka jest baaardzo grzeczna, spi, budzi sie co 3h na jedzonko i wtedy placze bo jest glodna. wczoraj zrobila 3 kupy a dzisiaj 2 -dobra ilosc? placze jak zmieniam jej pieluchy. jest aniolkiem. ciekawe ile to jeszcze potrwa?:) np dzisiaj w nocy plakala mimo jedzenia - chyba bolal ja troche brzuszek. mam nadzieje ze omina nas kolki...
a czy wy budzicie dzieci w nocy? nam powiedzieli zeby w nocy nie budzic. i dzisiaj jej nie bede budzic.
Kasia spanie w lozku... myslalam ze nie dopuszcze do tego ale czasem sama chce z nia spac bo tak bardzo ja kocham i tesknie nawet gdy jest w lozeczku obok..
W ciagu dnia Zosia spi w swoim lozeczku albo bujaczku a w nocy w kolysce kolo lozka (lub w lozku). nie przeszkadza jej ze spi sama (JESZCZE!!)
musze teraz leciec ale mam zdjecia. te spiochy parasolki to sa moje!! moja Mama mnie w nie ubierala po urodzeniu:) na kolejnym jest eRek bo ja nie mam z nia jeszcze zadnych zdjec!!! poza szpitalnymi. jutro to zmienie:) wyglupialismy sie dzisiaj z eRkiem na kanapie, fajnie wyszly te zdjecia wiec wam wysle a co:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #536996 przez anneem6
Cata duży Twój Alejandro, ma pól roku a wygląda jak by pnad rok miał, Fajnego lekarza miałaś podczas cesarki, chociaż próbował zastąpić Twojego faceta ;)
Kamila jaka modelka z Carolci fajna sukieneczka
Larita Twoja tez rośnie gwiazda, o to tez jestescie Polakami jak my z mężem.
No ale jak mas tu siostry nie brakuje Ci aż tak rodziny ciekawe co na to Wasi rodzice też się musza tu przenieść ;)
Olencja jak super sobie gada Twoja mała złośnica, i jak ładnie chodzi za chwile roczek.
Kasia pokaż swoją Majunię w kolczykach, dzieki za filmik ja już zapisuje do ulubionych ;)
Agathee pokaż swoją czarnulkę, a mam pytanie ciśnienie skoczyło Ci przed samym porodem, czy ogólnie w ciązy miałaś problemy z cisnieniem ?
Oj Lenita tez bym się pobawiła z Tobą i jakieś Malibu wypiła, no ale jeszcze troszeczkę...

Dziewczyny powodzenia z tymi nazwiskami, ja nie mam poslkeich znaków w nazwisku ale moje nazwisko się odmienia na płeć, przetłumaczony mam akt małżeństwa gdzie pisze jaka fora nazwiska nosi syn i córka. Jak napiszą moje to jakoś gejowsko będzie mi się syn nazywał ;P


Dowód osobisty można mieć dla noworodka na 5 lat i za free wydaja ale dwoje rodziców musi byc albo notarialna zgoda drugiego, wiec jak chce sie lecieć do PL to i tak trzeba najpierw paszport albo tuetejsze DNI (tylko niewie czy dzieckubojgu polaków wydadza dni i czy mozna tez dla niemowlaków ) z tego co się orientowałam...


My byliśmy wczoraj na usg wszystko muj bien i mój synek już taki duży 2700 g w 34 tyg, chyba zacznę, mniej jeśc o moją wage sie nie martwię ale nie wiem czy dam radę urodzić takiego dużego jeszcze ponad miesiać to moze do 4 kg dojść.

Nastepne badanie dopiero w 40 tyg (jak wczesniej nie urodzę)na SS to jakaś consulta fisipatologia fetal monitores to eco czy ktg ? Miałyscie cos takiego?

Miłego wieczoru chicas!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #537013 przez anneem6
Agathhe jaka ona śliczna jak laleczka i takie czarne, gęste włoski, fajnie ze masz aniołka, a z tymi śpioszkami niesamowite ze Twoja mama zachowała,;))
No ja się wczoraj z męzem wygłupialam zeby mi zdjecia porobił, bo za ponad miesiac nie ebdzie brzuszka a drugi raz nie wiadomo kiedy i taka młoda już nie będę ;P
Zrób sobie z córcią zdjecia i nam pokaż Ty tez jesteś brunetką jak Twój eRek ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl