BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

11 lata 5 miesiąc temu #538988 przez gumis24
Ja myslalam ze nikt nie pisze a tu znowu..niewiem czemu czasem na tel nic nie przychodzi..:(jka pozloe malego to nadrobie..:)
Ja tez tak mowie niech mowia co chca mnie i malemu taka rutyna pasuje wiec nic nie bede zmieniac...sadze ze kapiel o 19 i spanie o 19.30 to nie tak zle..;)a jest postep bo maly je tylko raz o 2 w nocy a pozneij rano w dzien tez ladnie spi no w nocy budzi sie kilka razy 3-4 ale i tak jestem tak wyspana ostatnio ze szok!czuje sie jak nowo narodzina..!:) dobra doczytalam i jeszcze sie odezwe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539224 przez Agathe888
ja tez nie dostaje powiadomien wrr....

Kamila az slinka cieknie :cheer: na pewno obiadek byl przepyszny. niedlugo bedziesz Carolcie uczyla gotowac:)

Kasia jakies wiesci w sprawie domu?

Ania jak humorek po wyjezdzie przyjaciolek? mam nadzieje ze lepiej!

Larita mala jest boska. ja tez z kolczykami poczekam az sama poprosi, ciekawe czy beda ja brali za chlopca:)

dzisiaj umyje jej wloski, ciekawe jak nam pojdzie.

udalo nam sie zalatwic wszystko w urzedach. ciekawe kiedy dostane 'wyplate' :woohoo: oby szybko bo w banku na kredyt nie lubia czekac :angry:

lece teraz bo mala wola:) buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539320 przez gumis24
Nie moge tyle napisalam i podczas wysylania wcielo!:(
No to raz jeszcze..
Ania83 dziekuje za artukul powinni to na porodowkach dawac..:) bardzo madry artykul..ale to ze ludzie sa durni i niewyedukowaniu to mnie. Ie dziwi ale pediatrzy..?!nie trzeba byc psychologiem aby wiedziec ze kiedy maly budzi sie w nocy w ciemnym pokoju to chce mamy..zreszta ja teraz wystarczy ze wejde dam mu buziaka czy poglaskam i wychodze a on odwraca sie na bok i zasypia.zreszta w dzien rowniez klade go do lozeczka i sam sobie zasypia.Mnie tylko zastanawia zawsze sakd te noce ze dziecko buzi sie co godzine czy poltora z zegarkiem w reku...
Zreszta niech sobie ta lekarka mowi co chce i 1 butelka w nocy jak spi niemal 12 godzin to nie jest nic strasznego..ja jestem wypoczeta (w koncu) maly tez wiec nic nie bede zmieniac..
Kamila buziaczki dla Carolci jaka to juz duza dziewczynka szok!buziaczki odemnie i Ryana :kiss: A gratuluje wytrwalosci na diecie ja czytalam ze kilogramu zgubione wolniej i zdrowo nie wracja ja jestem w goracej wodzie kapana "diety cud"a pozniej pudlo brownies.. :blush:
Agathe ah wchalniaj te chwile z tym cudownym aniolkiem bo maluszki tak szybko rosna..co do kapieli to my kapalismy odrazu tylko osuszalismy pepuszek..i apel wiecej zdjec tej krolewny!! :laugh:
Kasiah Majeczka juz tez taka duza slicznie jej w tych kolczykach!
Mam kilka fajnych zdjec ale moj komp padl na ipadzie nic nie umiem zrobic postaram sie wyslac przez weekend z komp meza..a mam takie cudne zdjecie z pieskiem ..bo Ryan i Twix to ostatnio najwieksi przyjaciele...cudnie obserowoac ta ich rosnaco wzajemna sympatie i przyjazn..!
Wogole ja dzis bylam w szoku bo jeszcze niedawno nasz synek byl taki malenki a teraz jak idziemy myc buzie i raczki po jedzeniu- bo je calym soba-to najpierw podaje mi jedna raczke a pozniej jak prosze to druga...
Larita sliczna jest corcia i te oczeta...!
Ciekawe co slychac u Anuskki i Milenki..czy ktos pamieta kiedy wracaja?dziwnie to bez nich..
Ja zmykam umyc wlosy bo jutro dobry maz mnie na shopping zabiera...;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539472 przez cata
Ja też nie dostaje powiadomień ale zaglądam do was na bierzaco.
No właśnie artykuł dopiero przeczytałam (dzięki Gumis za przypomnienie) kiedyś czytając książki myślałam ze 3 minuty to nic takiego ale dziś zdałam sobie sprawę ze to naprawdę dużo i jeszcze nigdy nie dopuściłam by mały tak długo płakał nie wyobrażam sobie tego. Ja nie wiem czy autorzy tych książek testowali to na swoich dzieciach? Zgadzam się z babka ze dziecko jeśli płacze to czegoś chce to jedyny sposób kontaktowania się z innymi. Presja otoczenia też ma ogromny wpływ wiem nawet po sobie jak mnie pytają czy Alex juz coś robi a ja mowie ze nie i na mnie tak dziwnie patrzą to zaraz myślę ze to pewnie nienormalne itp jestem bardzo podatna na tego typu rzeczy. :-/

Anuskka wraca 11 lutego o ile mnie pamięć nie myli . Ale ich tam wymrozi :laugh:
Gumis gratuluję postępów w spaniu oby tak dalej.

mamuśki wy karmicie dzieci przed spaniem czy tylko przed kąpielą i po kąpieli od razu łóżeczko i spać???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539596 przez gumis24
Cata ja kapie,ubieram ,karmie i spanie w dzien najpierw karmie dopiero po jakims czasie klade spac aby sam zasnal ale wieczorem jak jest zmeczony to innej kolejnosci poki co nie chce przyjac..
Ja sadze ze ta minuta czy dwie placzu to znowu az takiej krzywdy nie zrobi ale 7 hm...tez kazde dziecko jest inne jak ja uczylam malego spac to czasem plakal a ja wychodzilam i wchodzilam go pocieszac bo ja mnie widzial to dostawal jeszcze wiekszego szalu a sam sie uspokajal..kazda mama zna swojego maluszka...:)
Dzis byla gorsza noc bo wialo u nas jak niewiem i zawsze wtedy gorzej spi...
A wogole najbardziej mnie bawi jak kolezanki mojego meza ktore maja dzieci i ich np do roku zle spalo mowia ze mam go zostawic i niech placze bo tak sie robi a zaraz dodaje "ja tak nie robilam bo nie potrafilam.."(!!)no naprawde...trzeba sluchac wlasnej intuicji...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539609 przez kasiah
Witam,

U mnie nocka w miare. Maja obudzila sie na karmienie o 3 i o 6, o 6 juz zostala ze mna w lozku bo jak codziennie ok 7 troszke sie wiercila i prezyla przez gazy wiec wole wtedy miec ja przy sobie.

Gumis i bardzo dobrze, w koncu ty sama wiesz co jest dla ciebie i malego najlepsze, nie trzeba we wszystkim sluchac pediatry.

Agathe super ze juz pozalatwialas cala ta papierologie.
Jeszcze nic nie wiadomo w sprawie domu. Mysle ze na poczatku przyszlego tyg sie wyjasni.

Zgadzam sie z wami, artykul cakliem do rzeczy

Cata ja zazwyczaj kapie mala miedzy karmieniami. Kapiemy ok 21 wiec ok 20-20.30 mala dostaje cycka, pozniej kapiel, po kapieli mala jest zazwyczaj spokojniutka i czasem sobie podrzemie. I okolo 22-22.30 znowu dostaje cycka i szykujemy sie spac. Taka sobie rutyne wypracowalam i tak mi najbardziej odpowiada. Jak robilam inaczej to mala mi sie budzila np. o 24 czy o 1 w nocy, a teraz budzi sie na karmienie miedzy 2 i 3 godz i mi tak bardziej pasuje .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539626 przez larita
czesc Wam!! u nas lara jest juz troche starsza i piersi prawie nie uzywam, wiec ma swoje 5 posilkow dziennie,staram sie zawsze o tych samych porach, ostatni posilek, czyli cereales je ok.20:30,pozniej bawimy sie jeszcze w salonie, lub sama bawi sie w kojcu, albo siedzi na tacie :) a ja mam czas na byczenie sie w wannie.. :D po 21j idziemy do jej pokoju z zabawkami (bo spi jeszcze w naszej sypialni) i kolo21:30 kapiemy ja i po kapieli dostaje jeszcze cyca , ale juz nie je ,tylko ciumka sobie jak smoczek i wtedy usypia, a jesli dalej nie chce spac, to odkladam ja do lozeczka i sama zasypia. Dzis cudwonie spala, raz tylko sie obudzila,ufff. dzieki za mile komentarze do zdjec mojego "bichito"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539829 przez cata
Hej, u nas nocka troszkę gorsza chyba gazy go meczyly bo jadł wczoraj kalafior ;) i pada u mnie na spacer nie pójdziemy :(
To widzę ze macie taki sam schemat jak ja u nas o 21 kaszka później trochę zabawy kąpiel i o 22 karmienie i spanie . Pytałam bo chce go nauczyć zasypiać bez karmienia. Myślę ze zacznę od dziennych drzemek a później przejdę do nocy. Gumis a jak ty nauczyłaś go spać samego tzn ze sam zasypia w dzień? Dajesz mu smoczek ?
Idę dalej sprzątać zajrzę później pa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539866 przez larita
cata i gumis ja tez chce przepis za usypianie hehe moja jak jest zmeczona, to sama zasypia,odkladam ja , daje smoczek i jej ulubiona maskotke i wtedy mizia ta maskotke i zasypia.. ale przewaznie musze przystawic do piersi jeszcze. Gumis a ile Twoj maly ma miesiecy??
Cata a Ty sama Alexowi gotujesz???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539880 przez cata
Larita u nas też się zdarza ze jeśli nie zasnie przy cycu to odkładam i sam zasypia czasami nawet bez smoka . Tak sama gotuje ponieważ nie znalazłam słoiczków bez mięsa a ja jeszcze mięsa nie daje chce najpierw same warzywka zeby sprawdzić czy nie ma alergi i myślę ze takie moje jedzonko jest lepsze wiesz ja nie wiem jak były te słoiczki robione i nie chce sobie wyobrażać ;) nie mowie ze nie będę mu podawać słoiczków bo juz kilka kupiłam i czekają na swój dzień ale wole jak sama ugotuje.
Każdy ma swoje zdanie na ten temat. :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #539940 przez kamila7-26
hejka u nas nocka dobrze tzn mala znowu poszla o 23 spac (od dwoch dni tak jest nie wiem co jej sie poprzestawialo) i obudzila sie o 5 rano dopiero na mleczko i pozniej o 7 musialam biedactwo obudzic bo jechalam zawiesc znajoma do szpitala wiec musialysmy wstac a tak to pewnie pospalaby troszke dluzej!! co do jedzonka to ja gotuje i daje sloiczki zalezy od dnia czy mam czas czy nie :) a co do spania to moja w dzien zasypia w wozeczku albo na spacerze albo na tarasie a w nocy dostaje jesc smoka i zasypia czasami zasypia jedzac wiec smoka juz nie potrzebuje :) nic zmykam bo zaraz maz wpadnie na obiadek milego dnia i znowu weekend :;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #540125 przez larita
ja jej daje obiadki z Hipp i teraz kupuje z ryba z nestle, czasami jak gotuje nam zupe, to jej odlewam,zeby nie bylo przypraw i miksuje i jej daje, daje tez jej jogurty petit, chrupki kukurydziane, czerstwy chleb :) no i owoce, czesto do owocow dodaje ciastko typu Maria..
Kurcze, Kamila i Cata fajnie,ze Wam dzieci tak spia dlugo. ja z lara po sniadaiu wychodzimy na spacer i w wozku spi, pozniej sieste po poludniu i do wieczora hula :) jak byla mniejsza nie przeszkadzal jej halas, teraz zauwazylam,ze budzi ja rano budzik taty.
Teraz wlasnie zasnela , a ja zabieram sie za mycie podlog, mamy psa w domu wiec codziennie jest odkurzanie i mycie..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #540338 przez Agathe888
helouu

tesciowie pojechali uff a my zabralismy mala na przejazdzke jej nowa bryka do lekarza:)
jest zdrowa, wazy 4100 i urosla 1cm.

teraz spi sobie slodko moja mala niunia:)

Mamusie jak spieracie kupki z ubranek? namaczacie przed? i w jakiej temp pierzecie?mi po 40st nie schodza wrr:(

p.S. dostalam dzisiaj smsa z SS ze moja aplikacja o maternidad jest ok i niedlugo dostane pieniazki..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #540383 przez larita
agathe to super, 1cm w tydzien,super!! no i wiadomo,ze troszke zrzucila wagi, to normalne, teraz juz bedzie tylko rosla pieknosci mala.
ja standardowo jesli na pierwszy rzut plama nie schodzi plynem do naczyn, to namaczam w Vanishu(probowalam Ariel,ale na kupy mojej Lary nie dzialal ;)), a pozniej wrzucam do pralki, teraz juz uzywam Ariel,ale na poczatku uzywalam Norit para bebes, albo mam beznadziejna pralke,albo wode twarda,ale bez suavizante ubranka byly twardawe, wiec kupuje Mimosin Caricias, troszke tylko i jest duuuza roznica, poza tym piore w siatkach zeby ubranka nie hulaly luzem w pralce, wtedy sie tak nie niszcza i oczywiscie jesli jest jakas naklejka na ubranku, to na lewa str :) mozliwe,ze to wiecie,ale gdyby cos...
ja pralam ubranka w Noricie przez 3 mce,pzniej juz probowalam Ariel, mala nigdy nie miala zadnej wysypki ani nic, do tej pory mam Norit, bo piore jej reczniki i posciel,ale ubranka spokojnie mozna namaczac w Vanishu i pozniej wyprac w pralce, ja piore w 40stopniach zawsze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #540429 przez kasiah
Agathe, mala rosnie jak na drozdzach...
Co do pieniedzy z SS to ja wlasnie dzisiaj dostalam na konto, tylko musze to ogarniac ile i za co, ale dlugo nie czekalam, spodziewalam sie z lutym wiec mila niespodzianka

Ja ubranka piore narazie w Norit bebe, jak sa plamy, ktore nie chca zejsc to wrzucam do miski z normalnym proszkiem i wanishem, troche recznie zapiore, pozniej porzadnie wyplucze i takie juz czyste piore w 40 stopniach z pozostalymi ubrankami z noricie bebe, i jest ok.

Moj eNek juz wrocil i stesknil sie za mala wiec z nia teraz na kanapie lezy i pilke reczna ogldaja, tzn. mala spi na nim a on oglada hehe

milego finde

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl