W czasie fizycznego zbliżenia powinniście dobierać takie pozycje aby brzuszek przyszłej mamy nie był uciskany i jej piersi również. Oczywiście na początku ciąży nie ma to takiego znaczenia i nie trzeba przestrzegać tego co jest napisane wyżej. Chyba, że lekarz wyraźnie Wam zabroni zbliżeń ponieważ ciąża jest zagrożona.
W czasie fizycznego zbliżenia powinniście dobierać takie pozycje aby brzuszek przyszłej mamy nie był uciskany i jej piersi również.
Oczywiście na początku ciąży nie ma to takiego znaczenia i nie trzeba przestrzegać tego co jest napisane wyżej. Chyba, że lekarz wyraźnie Wam zabroni zbliżeń ponieważ ciąża jest zagrożona.
To bardzo dobrze, że pragniecie być ze sobą tak blisko. Niestety w tym momencie nie jest to wskazane ponieważ w momencie kiedy partnerka będzie miała orgazm, któremu towarzyszą silne skurcze może dojść do poronienia. Przypominam, że tylko wtedy kiedy jej ciąża jest zagrożona poronieniem.
Jedną z bezpiecznych pozycji w ciąży jest na „jeźdźca”
- W tej pozycji partnerka siedzi na leżącym partnerze i jest zwrócona twarzą do niego;
- W tej pozycji brzuszek przyszłej mamy nie jest uciskany;
- Partnerka w czasie aktu może kontrolować głębokość penetracji poruszając się w górę i w dół;
- Można modyfikować tą pozycje;
- Partnerka siedzi na kolanach partnera;
- Pod koniec ciąży tą pozycje można zmienić, że partnerka siedzi na partnerze odwrócona do niego plecami.
Pozycja tylna
Partnerka klęczy o brzeg łóżka, pod brzuch może położyć sobie poduszkę. A parter klęka za nią.
Pozycja tylna boczna
- Partnerka leży na boku, a partner leży na tym samym boku co ona;
- Można tą pozycje stosować przez całą ciążę;
- Brak w niej kontaktu wzrokowego, za to partner może pieścić plecy, pośladki oraz piersi partnerki. W celu łatwiejszego wsunięcia od tyłu członka do pochwy, partnerka może unieść nogę.
Kochając się w pozycji klasycznej partner może podpierać się na łokciach lub wyprostowanych łokciach, tak naprawdę zależy to od zaawansowania ciąży.