BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1020078 przez basiek149
I oto efekt dzisiejszej pracy - Kubuś pozwolił mi na spakowanie całych dwóch prezentów heh ;)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Ale teraz śpi więc działam dalej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020079 przez asiekasiek
Pesq tak właśnie pamiętam jak dawali ziemniaki kotlecika w kawałeczkach i coś tam i wszystko było na podłodze i tak paluszkami brał. fajna sprawa :) ja na pewno będę tak dawać mimo że później będę musiała sprzątać ;)

no właśnie fajnie ze tak sobie radzi a pamiętam jak głowy nie chciała mi podnosić w ogóle na brzuszku. a u mnie też coś z kp nie tak bo denerwuje się przy karmieniu :/ tez chciałabym żeby było coś dodatkowego do jedzenia. jejku juz tezy miesiące karmie!! a mówiłam ze po trzech miesiącach mm będzie juz ;) a dzisiaj odciagnelam jej 150 ml na raty nie naraz... bo jak wcześniej wspomniałam strajk sobie cyce robią ;) mam nadzieje ze pośpiechu dłużej ;)

Basia powodzenia na zdjęciu szwow!

Kropka fakt imię Twoje było rzadkością :) tak jak kiedyś poznałam dziewczynę o imieniu Nela nie Nel czy Lena... ehh wszyscy dziwili się co to za imię ;) ehh Pesq w sumie wie o kogo chodzi... dlatego mówię jeszcze raz ten świat jest mały :P
Podziękowania: basiek149

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020080 przez jurada
Pesq a może to po tym piwku mokra koszula? Ja jak wtedy wypilam to tez na drugi dzień miałam tak dużo ze tylko ściągać i mrozić :)

Dziewczyny jak planujecie odzwyczaić malca od kp. Z dnia na dzien czy stopniowo?
I co jak bedzie się wręcz domagał i nie chciał nic oprócz cyca.
Podobno sa i takie dzieci co tylko cycus i koniec.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020085 przez asiekasiek
Pesq jak wypilas piwo to ile odczekalas żeby karmić ?

Jurada hmmm nie myślałam nad tym ale pewnie stopniowo na noc mm a przez dzień cyc kurcze nie mam pojęcia. a jak będzie jeszcze chciało cyca do przytulenia to pewnie nie odmowie. nie chce żeby dziecko traume miało ;) jak rozmawiałam z sąsiadka jej syn ma 8 mcy i rano i na wieczór cyc jeszcze jest a tak to już nie. no zobaczymy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020100 przez pesq
Asiek właśnie ... Kurde dziewczyny taka ciekawostka, wiecie że z Asią mamy wspólną znajomą na FB? W sumie dla mnie to mniej znajoma niz Wy ale tak jest :)

Ja mialam z 5 dni tak dużo mleka że mokra koszula, a dziś masakra szarpie się malutka i w ogóle. Ale mam femaltiker wypije ze dwa na noc może coś tam ruszy... wkurza mnie to. Dziewczyny na mm nie muszą się martwić o to czy dziecko bedzie mialo co zjeść na czas. EHHHHHHHHHHHH! A co do odstawiania to serio nie wiem, moja bliska koleżanka ma córeczkę 7 msc, od miesiąca wprowadzila papki i słoiczki i daje piers do zapicia, coraz mniej bo dodaje herbatkę i tak się pomału odzwyczaja.. Ale mówi że smutno jej, heh tez pewnie bedzie troche sentymentalnie jednak zamkniemy pewien etap życia..

Karmiłam przed 18, piwo o 18, później na dobranoc 130 butli (więcej nie pije nigdy) i o 2 wstała na karmienie.. A z reguły wstaje mi na karmienie tak 0:30-2:00 :) i powiem szczerze że podobało mi sie to. Może jestem złą matką ale na pewno to powtórzę (bez przesady nie że czesto ale z raz na dwa tygodnie ;) ) bo ja sobie się wychillowałam i nic sie nikomu nie stało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020107 przez Rita87
Powiem Wam, że ja też już czasami mam dość kp. Najbardziej dobijają mnie wieczory, bo Staś bez cycka nie zaśnie, nic nie działa a mnie już czasem kręgosłup chce pęknąć (nie mamy żadnego fotela i najczęściej go karmię siedząc na kanapie albo na łózku i się nad nim nachylam bardzo), dlatego przekonuję się do karmienia na leżąco coraz częściej :P trochę sobie pociumka i zasypia a za chwile się budzi i znów cycka szuka...Dziś tak od 20 do 22 :unsure: No ale z drugiej strony to są najpiękniejsze chwile jak widzę ten uśmiech na twarzy jak sobie je, jak mnie rączkami gładzi, eh i właśnie nie wiem jak to będzie jak trzeba będzie zacząć odzwyczajać, kto będzie przeżywał to bardziej, ale obstawiam, że ja :P i trochę się martwię o laktację, bo w nocy Staś ma dość długie przerwy i jedna pierś mu wystarcza, więc czasem jest tak, że z jednej nie karmię np 8-10 godzin... Do jednej też przystawiam w ciągu dnia rzadziej, bo z niej mi się gorzej karmi i zawsze jest bardziej sflaczała, no i koło się zamyka, bo w niej mam mniej mleka przez to rzadsze przystawianie, ale od kilku dni już się pilnuję :P Tak w ogóle to nie wiem jak to jest z tym moim mlekiem. Ufam że skoro Staś moczy pieluszki, przybiera na wadze, nie płacze i się nie rzuca to jest najedzony, ale w ciągu dnia to jest masakra. Jak wytrzyma 2 godziny bez jedzenia to jest max. I w jednej sekundzie jest ryk i musi być cycek natychmiast. Bardzo krótko ssie aktywnie. Nie wiem tak się chyba nauczył jeść mało a często. Jak go czasem zostawiam i odciągam mu mleko to też nie zjada dużo. Dobrze, że chociaż w nocy ładnie przesypia. I co mi jeszcze najbardziej doskwiera przy kp to to, że nie mogę nigdzie swobodnie sobie wyjść, tylko muszę zawsze zadbać o to, żeby mleko było odciągnięte. Żadnych zapasów nie mam pomrożonych, a wiadomo, że nie zawsze da się odciągnąć tyle ile by się chciało...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020108 przez Kasia888
Śliczne dzieciaczki ;) Jasiek mój pominięty i został bez pary no cóż a panien forumowych już chyba brak :whistle: u nas też skok albo nie wiem co, ciągle robi łeee, rączki nie, smoczka wypluwa, nic mu nie pasuje ech kiedy to się skończy i wróci moje spokojne dziecko? :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020110 przez Rita87
Przepraszam dziewczynki, bo ja tylko tak panny wychwaliłam, a o forumowych kawalerach napisałam tylko tak ogólnie, żeby konkurencji Staśkowi nie robić :P ale co tu dużo mówić:

Jasiu Kasi skradł mi serce swoim subtelnym i zalotnym uśmiechem,
drugi Jasiu w świątecznej stylizacji również podbił me serce,
Kacperek to taki mały macho, słodki przystojniak, ale minkę ma groźną :cheer:
a elegancki Kubuś robi konkurencję elegantowi Kornelowi.
No i rockandrollowy Bartuś Zaz :)

Jak to się stało, że tylu chłopaków a dziewczyn tak mało? :laugh:
Podziękowania: Kasia888, mysia5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020111 przez Rita87
i ja też się zastanawiam mocno nad BLW, tylko zielona w temacie na razie jestem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020114 przez Kasia888
Ritka jest więcej dziewczynek, tyle, że mamusie forumowe mało aktywne albo już się nie odzywają, stąd piszę, że już brak panien dla Jasia :cheer:
Basiek, ale pięknie prezenty zapakowałaś, mogłabyś spokojnie pracować w tym punkcie do pakowania prezentów :P
Moje czekają, a jeszcze nie mam prezentu dla męża, choć powinien rózgę dostać za swoje wcześniejsze zachowanie, no ale nie będę taka :laugh: coś wymyślę, tylko czasu coraz mniej... :huh:
Podziękowania: basiek149

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020122 przez pesq
Ritka jak ja Ciebie rozumiem z tym kp... Czekam jak na wybawienie. Dzis w nocy nie wiem czy cycki puste czy brzuszek bolal ale spania właściwie nie bylo. Placzu tez nie ale rzucanie sie i machanie Glowa... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020125 przez jurada
Dziewczyny my juz jestesmy na tym etapie ze mleczko produkuje się na bieżąco i te obawy nie mam mleka itp to podobno norma u mam. Jezeli dziecko przybiera na wadze prawidłowo, nie marudzi, jest aktywne i ładnie śpi to oznaka ze mlesio jest.
Pesq moja tak samo w nocy sie wierci itp. Ale nie płacze więc nie o jedzenie chodzi.
Ja wrzuciłam na luz z i skoro jest ok i ssie a ssie tez z 5minut a później juz widzę ze "udaje" to zabieram cyca i juz:P
Przybierać tez przybiera na wadze wiec nie zadręczam sie tym kp.
Wczoraj wieczorem cyca nie chciała marudna byla wszystko na nie a okazało się ze piciu sie chciało. 40ml herbatki wypiła i zasnęła o 20.00 a o 00.30 pobudka na mleczko.

Tez juz bym chciała zacząć wprowadzać bo jestem więźniem swojej córki:) wyjść, napic sie itp. Szkoda ze cycy nie można uciąć i mężowi zostawić :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020131 przez asiekasiek
Dzień dobry:)

u mnie Laura śpi nie spokojnie od dwóch dni. u padnieta jestem...:/ jak kładę ja do łóżka na karmienie to wielce śpi a jak odkładam do łóżeczka to ani myśli spać... zolza mała!!

wczoraj słyszałam reklamę wedla juz wiem kto to wargorek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020135 przez jurada
Az na yt musiałam zobaczyć kto to teN wargorek i juz wieeeem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1020144 przez agatagama
też aż spojrzałam na yt na grzecznego kłamiącego wargorka :P
my wczoraj mieliśmy szczepienie. Jaś znowu płakał biedaczek. I idziemy do poradni rehabilitacyjnej w poniedziałek, bo Jaś bardziej przekręca główkę na lewo i wolimy sprawdzić czy wszystko w porządku. Pewnie wynika to z faktu, że zawsze nosimy go na prawym ramieniu, bo tak wygodniej, czas to zmienić...
W poniedziałek też usg bioderek. Ostatnio zauważyliśmy, że nie ma symetrycznych fałdek tłuszczowych na udkach, mam nadzieję, że z bioderkami będzie w porządku...ehh
No i mój Robaczek po szczepieniu śpi i śpi...jeszcze się dziś nie obudził...tylko na karmienie się budzi biedaczek. Temp ma 37,4 maksymalnie...
Ostatnio ładnie śpi w nocy, śpi od 20 do 2, a raz zdarzyło się nawet, że do 4.
Dziś jadę na wigilię z pracy, aż żal mi mojego śpioszka zostawić...a potem jeszcze na chwilę do przyjaciółki obok na urodzinki...
No i ważymy 5530 i mamy 64 cm, także w 3 miesiące Jaś urósł 11 cm i przytył 2860 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl