BezpiecznaCiaza112023

ciąża z zespołem antyfosfolipidowym (zakrzepica)

11 lata 7 miesiąc temu #552542 przez julka2404
Emka dziwny ten hematolog. Ciekawe jakie jeszcze chce badania :huh:
Musisz mieć dobrego ginekologa, który będzie wiedział jak poprowadzić ciążę na heparynie bo w czasie ciąży trzeba badać krzepliwość i on musi wiedzieć czy podnosić dawki heparyny czy nie. Dlatego ja chodzę do hematologa też.

To jest jakaś masakra. Ja mam tylko badania przeciwciał anty (ale wysokie) i tylko na tej podstawie mam stwierdzony zespół. Kurka a co z tymi kobietami co mają zespół tylko w ciąży wrrr, dziadostwo i już! :evil:

Trzymaj się swojego ginekologa :blink: A te badania to dał Ci skierowanie czy prywatnie masz zrobić? napisz jakie to badania.



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #552604 przez emka
Julka No prywatnie byłąm to i badania prywatnie :dry: Czyli 700zł pewnie gdzieś , jutro wypisze co to za badania ale włąśnie te ANA międzyinnymi.Podał mi też namiary na dobrego ginekologa, który taki ciaże prowadzi, ale to aż w Gdyni... ;) Ech...

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #552753 przez Gagusia
jestem kochane

dzis 22 dc i zaczełam krwawic ;( ale wyczytałam że może to byc implanatcja zarodka (to by mnie cieszyło)

a swoją drogą ,to podczytuję co u Was tylko zawsze cos mi wyskoczy ..przepraszam Was ,już nadrabiam,,,

aha myslicie że mogę kłuc się już fragminem ,bo dostałam i mam 10 ampułek a w razie ciązy wykupie sobie clexane bo plan się powiódł ten co Wam pisałam na PV

całuuje was i lece odczytac uważnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #552767 przez Gagusia
EMECZKO kochana posłuchaj co ja Ci napiszę moim skromnym zdaniem !

Masz brac clexane !! mało tego bierz też acard ,genetyczka z Zabrze mówi że poronienia nawykowe o podłoży nie znaleznionym leczy się tym zestawem ,bo tak jak kiedys pisałam ,krew może zageszczac się w ciązy,sama dobrze wiesz że to lek na wszystko wiec nie daj się zgłuptaczyc tak jak ja u Tego Imunologa,bede to braała i wyjscie nie ma,w razie W wtedy bede wiedziec że np to nie Asp lub gęsta krew jest przyczyną a np jakies inne cholerstwo ,typu chlamydia lub cmv ... Wyjscia nie masz ,nie rób badan co to da?! NIc ! Zestaw pomoca na wszystko !

Zrobiłas już prawie wszytko i zostan przy tym jestem na innym forum jeszcze gdzie moja friend 4 x razy poroniła a teraz tylko przy acardzie jest w 22 tc ,i jest w ciężkim szoku a badan miała zrobione 3 encyklopedie PWN !!!

Biesz się w kupe i zaczynamy !!!

Julcia!!! Ty też !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #553081 przez gosia28
Gagusia trzymam kciuki za pozytywną implantację :)

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #555206 przez emka
Gagusia Ja też zaciskam :) I dzięki za rady, myżle to co ty :)

Mam te bazgroły jego, pisze tyle co mi sie uda rozczytać :)
P/ciała Bz glikoproteinie 1 (chyba)
p/jądrowe ANA
p/jądrowe ANA HEP (tu nie jestem pewna czy dobrze rozczytałąm)
APC- R
Mutacja Leiden gen OZ V (coś w tym stylu, kurcze bazgroli straszne)
homocysteina a moze komocysteina ( ale chyba pierwsze)

Powiedzcie mi czy mam robić te badania czy olać sprawe! :blink:

Julka Ty chyba te Ana robiłaś nie?
Jak myślisz ma to sens rok po poronieniu? ;)

Najlepsze jest to ze podał mi nazwisko dobrego ginekologa, tylko hehe coś nieczytelnie napisał :silly: dupek! :blink: Pozostaje mi sie domyślać.

NO jaoś znalazłam, ale poczytałam opinie i yyy troche kiepsko..
www.znanylekarz.pl/rafal-ciepluch/endokr...g-ginekolog/gdynia/2

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #555413 przez Aguś28
Witam rozgadane Forum :) może najpierw napisze dlaczego nie było mnie przez kilka dni a potem o sobie :(((((
chce się z wami podzielić tym co się działo ostatnio w naszym życiu
Mój synek bawił się w najlepsze i nagle gorączka o godz 20 miał 37,7 o 23 już 38,8 o 3 w nocy już 40 przestał jeść pić ,krzyczał płakał ze boli ,przy dotyku dołu brzuszka zwijał się z bólu wszystko promieniowało na jądra , chwile później już znaleźliśmy się na oddziale chirurgi dziecięcej ,nikomu nie życzę przeżyć coś takiego jak widzisz że w żaden sposób nie można pomóc własnemu dziecku z każdą godziną było coraz gorzej , dziecko praktycznie nie kontaktowało przy tak wysokiej gorące w tamtej chwili miałam czarne myśli że coś jakiś wirus go zaatakował i że stracę dziecko , między czasie , badanie usg, krew, mocz , w zasadzie nie wiedzieli co mu jest jaka jest przyczyna tej wysokiej gorączki ale po podaniu silnych leków rozkurczowych , przeciwbólowych , nawodnieniu bo 3 dni nic nie jadł , mocz oddawał dziwny i okazało się ze mój syn choruje na Kamienicę nerkową jestem w szoku !!!po podaniu leków atak bólu minął a gorączka systematycznie zanikła , wczoraj wieczorem wróciliśmy ze szpitala , 3noce nie zmrużyłam oka , w poniedziałek koleje badanie moczu ale to już w przychodni , jeżeli ataki się powtórzą to będzie decyzja co dalej , dodam że sama w dniu kiedy mały trafił do szpitala ja wyszłam ze szpitala bo zakrzepica się odezwała , jestem tak znerwicowana że szokkkkkk.....
Tak jak pisałam w poniedziałek poszłam do przychodni od razu dostałam skierowanie do szpitala a tam badania krew inr, usg żył nogi , co się okazało nie ma nowych zakrzepów, tylko stare dokazują pobrali mi krew do badań genetycznych oraz Trombofili czy jakoś tak to się nazywa? , oraz cukrzycy , w zasadzie zrobili mi mnóstwo badań i domyślają się jaka jest przyczyna tego że mam zaburzenia miesiączkowe i że nie zachodzę w ciążę , mam za wysoką prolaktynę i nie tylko , wyniki wszystkie za o.k 2-3 tyg , wtedy ostatecznie chcą ponownie mi wprowadzić tabletki acechumarol, od zabiegu odstąpili (udrażnia żył ) nie wiem czy wszystko napisałam padam po prostu padam :( pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #555899 przez emka
Aguś Wsółczuję szpitala :kiss: :kiss: :kiss: Całuski dla maluszka :) A Tobie się przydało, bo przynajmniej badanka porobione masz i szybciej znajdziesz przyczynę twoich niepowodzeń, no i z nogami zrobisz porządek. Buziakuję :kiss: Trzymkaj sie będzie dobrze :)

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #555975 przez julka2404
Aguś zdrówka dla syneczka. Dobrze, że porobili Ci badania. Jak będą wyniki to będziesz wiedziała na czym stoisz :blink:

Emka, tak robiłam Ana ale nic nie wykazały. Moim zdaniem w tych badaniach nic nie wyjdzie bo skoro te miałaś lekko dodatnie. Szkoda kasy i Twoich nerwów.Facet mądry zleca badania,bo potem wiadomo że znowu przyjdziesz z wynikami i następną kasę za wizytę zgarnie.Ja nawet o takich badaniach nie słyszałam :cheer: Pisałam wcześniej że co by nie wyszło to i tak clexane. A clexane masz refundowane więc trzymaj się swojego gina. :)
A ten lekarz to może kolega hematologa i dlatego go polecił :huh:

W poniedziałek mam wizytę u hematologa, zobaczy wyniki badań i da receptę na clexane.
Dziewczyny jeśli macie jakieś pytania to piszcie zapytam, bo babka jest bardzo fajna i dla niej nie ma głupich pytań. :silly: Mam pytać o wszystko :lol:

Gagusia życzę Ci nawet podwójnej implantacji :lol: trzymam kciukaski!!!



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #555998 przez emka
JUlka Zgadzam sie z Tobą i chyba wszystkie myslimy podobnie. Chyba go oleje. Mam do ciebie pytanie bo skoro mam brać to clexane podczas starań, a mój gin powiedział że mi go przed ciażę nie zapisze, to mogę to bez recepty kupić? A u Ciebie jak z tym jest, masz na recepte nawet podczas starań? Od 5 dnia cyklu? Czy od 14? Mój gin cos mówił ze sensowniej byłoby od 14. Sama nie wiem. Zresztą nawet nie wiem jaką dawkę, hmm chyba teraz musze sie do gina umówić... Jak narazie to mam @ :)

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #556071 przez julka2404
Tak ja mam na receptę , na ryczałt już podczas starań.Dostałam takie zalecenie na papierze od hematologa i to moja Biblia. Mam brać od 5 dnia cyklu żeby krew była dobrze rozrzedzona już przed owulacją, żeby mogło dojść do zagnieżdzenia ( tak mi dwóch hematologów powiedziało).Zresztą nie każdy ma owulkę w 14 dniu czasami występuje wcześniej.Bez recepty tego nie kupisz. Może idź do tego drugiego hematologa i zobacz co powie.Może da Ci zalecenie już w czasie starań, tym bardziej że po poronieniach należy brać już podczas starań(tak mi mówili).Kuźwa skoro trzeba brać to czemu nie zapisują :angry: Fajnie mieć to na papierze od hematologa bo wtedy ginekolog musi się stosować.
Skoro gin mówił że sensownie byłoby już podczas starań to dlaczego Ci nie zapisze?
Dawkę clexane dobiera się do masy ciała. Pogadaj szczerze z ginem. :)
A ja mam teraz płodne :lol:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #556177 przez Aguś28
Dziewczyny a jak ja rozmawiałam z tym lekarzem co mi robił badania angiologiem to mówił że mi zapisze tabletki bo są tańsze a nie zastrzyki pomimo że mu wspomniałam że chciałabym starać się jeszcze o 1 dziecko , że niby mam brać tabletki acehumarol a kiedy zajdę to wtedy dopiero na zastrzyki , ale i tak teraz czekam na wyniki co dalej , tak się teraz zastanawiam że skoro zaszłam po hormonach to teraz jak mi się uda z koro przy zakrzepicy hormony są niebezpieczne i zabronione , myślałam o Castagunus żeby brać od nowego cyklu może pomoże na owulacje i wogóle, pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #556212 przez julka2404
Aguś ja też rozmawiałam z lekarką o tabletkach i ona powiedziała że może mi zapisać ale gdy zajdę w ciążę to trzeba szybko odstawić bo są niebezpieczne dla dziecka.Tak więc powiedziała że lepiej od razu zastrzyki. ;)



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #557295 przez emka
Aguś, Mój gin mówił ze są tabletki, ale zastrzyki bezpieczniejsze bo nie przechodzą do płodu. Ale póki nie jesteś w ciąży to lepiej tabletki, po co się kłuć.

Julka :) To co działacie, czy odpoczynek?

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #557301 przez julka2404
Tak Emka dalej walczymy :blink: jakoś nie umiem odpuścić :silly:
Ciekawa jestem czy wyniki krwi wyjdą dobrze. :huh: Tym bardziej że robiłam bez wpływu heparyny bo akurat była przerwa.
Zapisałaś się już do ginekologa?

Wiadomo że lepiej brać tabletki ale ja niestety nie mogę ;)



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl