BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 3 miesiąc temu #676766 przez Marta1985
No najgorzej Wisnia jest wyjsc z domu bez maluszka ... a potem juz ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676808 przez _Klara_
Dziewczynki jaki laktator macie? Jesteście z nich zadowolone? Właśie za jakimś się rozglądam ma któraś może ręczny laktator z aventa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676816 przez Agusia83
Klara,ja mam ręczny z MEDELI i jestem a raczej bylam...zadowolona :silly:

Rano Emi byla z babcią na spacerze,a ja posprzatalam domek...teraz robiebotwinke z ziemniakami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676840 przez aleksiaa88
Hej co za upał od rana już smoli a co będzie po południu, pewnie burza.
Muszę zaciągnąć chłopa na lody po południu bo pewnie będzie to ostatni wypad, a wieczorem nagonię do wstawienia łóżeczka czas najwyższy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #676844 przez Hania84
Hej dziewczyny :)

Ja dopiero uporałam się ze wszystkim...uff. Ciężko mi ogarnąć się trochę. Muszę się nauczyć teraz organizacji z maluszkiem bo jest 12.30 a ja dopiero się wyrobiłam z tym co chciałam i to przy pomocy mojego. Jak pójdzie do pracy to nie wiem jak to będzie. Ale mam przynajmniej już chatkę wysprzątaną, ja jestem ogarnięta, mała nakarmiona i śpi i mleko odciągnięte.
Dziewczyny wiem, że mleko matki w lodówce może stać do 72h...ale jak np. je podgrzeję i mała nie zje wszystkiego to już nie mogę chyba drugi raz go zostawiać co nie? :unsure:

U nas dziś trochę lepiej. Nad ranem przeszła ostra burza i deszcz i jest fajnie rześko :)

Klara ja mam ręczny z Aventu i jestem zadowolona. Fajnie odciąga mleczko. Gorzej z tej firmy z butelkami niestety :dry: Mam dwie i obie mi ciekną pod smoczkiem. Wszystko sprawdzane i dobrze zakręcone i dooopa.

Malutka dziś mi ciężko oddychała przez nosek. Wcisnęłam jej po jednej dawce wody morskiej do noska i od razu wyleciały dwa gągelki :silly: i od razu lepiej :lol:

uuu zjadłabym sobie botwinkę mniam :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676848 przez Agusia83
Haniu,moze masz nowy typ butelek? Ja.mam stary i nowy i przy nowych potrzebne są przedluzki do butelki bo inaczej sie leje...

U nas tez skwar,ide usypiac Emi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676857 przez WisniaJ
Klara ja mam ręczny Tomme Tippee, na początku na niego klęłam, ale użyłam kilka razy i już jest ok więc dobrze, że nie kupiłam elektrycznego:)

Gabi sobie właśnie śpi już ponad 3 godziny, mamy rekord :) odciągnęłam znowu prawie 90ml, posprzątałam w kuchni, obrałam ziemniaczki, wykąpałam się, ogoliłam nawet nóżki :D sięgnęłam do stopy wycierając się, pomalowałam się i czuje się super :) Chcemy iść po obiadku na krótki spacer, jeszcze mnie trochę ciągną szwy, ale w szpitalu kazali mi się ruszać, więc chyba na dobre mi to wyjdzie.

Haniu podobno mleko może stać w temp pokojowej 12godz a w lodówce 5 dni. Ja jak Gabi nie zje wszystkiego chowam z powrotem do lodówy. Póki co jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676858 przez natali
Witajcie mamusie i brzuchatki

na poczatku chce pogratulowac maluszkow. Sa cudowne.

Abra nie przejmuj sie ja tez czesto mam takie wrazenie, poprostu tyle sie teraz dzieje, ostatnio nowych maluszkow przybywa bardzo dzuzo i wszystko sie kreci wokol nich bo sa takie cudowne :laugh:

Ja wczoraj mialam bardzo kiepski dzien caly czas spalam a jak sie budzilam to zbierlo mnie na placz i tak wkolko, dzis w sumie nie jest lepiej nerwy mam na wierzchu i nie potrafie sie wyciszyc.

Z tymi butelkami to mnie zaskoczylyscie bo tez kupilam teraz nowe i moge miec ten sam problem.

Dziewczyny przystawiajcie maluszki do piersi jak najczesciej nawet co godz jak trzeba troche potrwa zanim laktancja sie unormuje wedlug potrzeb maluszkow. A na poranione sutki stosujcie te nakladki sylikonowe napewno troche ulzy podczas ssania i jak sie troche podgoja to odluzcie nakladki bo odciagajac laktatorem caly czas i podajac z butelki maluszki moga pozniej nie chciec ciagnac sutkow. decyzja nalezy do was.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676860 przez Agusia83
W końcu Emi zasnęła a ja mogę odpocząć :laugh: obiadek już zjadłam, więc jak się obudzi to Kukułeczka zje :laugh:

Natali ma racje co do laktacji...jak miałam poranione sutki to odciągałam mleko, ale tylko z jedne piersi, tej najbardziej pokrzywdzonej :blink: i to przez 2 dni...a później od nowa zaczełam podawać 2 cyce...Może być tak, że maluchy przyzwyczają się, że z butli leci szybciej i nie muszą się tak wysilać i nie będą chciały już złapać piersi...

Jak już pisałam mam też nowe butelki aventu i do tego mam nakładki na butlę, takie jakby jej przedłużenie...a później zakrecam smoczek.Mam nadzieje, że butla długo nie będzie mi potrzebna...ale chyba na wszelki wypadek zakupię jedno opakowanie mm.

Wiśnia, system 1,3,7 polega na odciąganiu mleka najierw w przeciągu 1 minuty z jedn i drugiej piersi, następnie po 3 minuty i po 7...w takim ciągu...to normuje laktacje...

Pamiętajcie też, że laktator nie opróżni Wam piersi jak maluszek...nawet to, że jedząc głaszcze Was po piersi, trzyma na niej rączkę, w ten sposób dzidzia wybiera mleczko z dalszych miejsc...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676869 przez Hania84
Muszę sprawdzić w takim razie czy mam tez te nakładki na butelki.

No u mnie to już jest pozamiatane z chęcią na cyca u małej. Przez 4 dni w szpitalu była tylko na butli bo nie miałam w ogóle mleka i już się przyzwyczaiła do butli. Próbowałam ją też dostawiać w domu jak już mleko mi samo wypływało i też guzik. Nie chce i już a ja nie mam sumienia ją męczyć jak widzę, że się wygina i płacze.
Chociaż dobre i to że zje moje mleko z butelki. Ale oczywiście te kobiety którym dzieci jedzą z piersi to niech przystawiają sporo bo to ważne by bobasy ssały cyca :)

Ja jak laktatorem sobie odsysam mleko to też sobie piersi głaszczę, bo zauważyła, że wtedy wylatuje więcej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676876 przez natali
Haniu wiekszosc kobiet w pierwszych dobach po porodzie nie ma jeszcze mleka tylko siare ktora jest bardziej syta jak mleko dlatego niemowlaczki sie nia najadaja, dziwi mnie ze polozne w szpitalu ci nie powiedzialy tego.
u mnie w szpitalu wrecz odradzaja podanie butelki no ale wiadomo to kwestia czasu jezeli widza ze ktos nie daje rady to podadza.
Ale to tez kwestia indywidualna czasem stres robi swoje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #676878 przez malutkamilka
Witam sie i ja, dalej w dwupaku :)

choc wydaje mi sie ze chyba przyszly tydzien bedzie nalezal do mnie. Brzuch juz widocznie opadl, czasami jak siadam albo wstaje to slychac jakby bulgotki w pochwie... No i od wczoraj pobolewa mnie kregoslup jak na okres i od czasu do czasu dzis doszedl brzuszek.

Uciekam zrobic porzadek jeszcze w kuchni i musze przejzec torbe bo wiem ze nie mam wlozonych sztućcy i kubeczka, bo pod wieczr jade do rodzicow na kawke. Upieklam nawet wczoraj pierwsze ciasto w nowym piekarniku i dzis proba generalna czy sie udalo.

patrzcie na nasza tabelke jak sie ladnie wypelnia, co do dat moglam sie pomylic bo wyswietla sie tylko ile godzin minelo od wpisu...
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #676879 przez Hania84
natali jak byłam w szpitalu to położne ściskały mnie za sutki to nawet siara mi nie leciała. Tez nie były skore do podawania butli ale widziały moja sytuacje. Nie chciały zagłodzić Lenki. Przystawiałam przy nich dziecko, widziały co wyprawia...sprawdzały mi sutki później i piersi i mówiły ze będę mieć ciężko z laktacją ..no i na dodatek Lenka to mały leniuszek.

Nooo tabelka faktycznie poszła do przodu :lol: super :)

To teraz Gochens na kolejce...może już rodzi ? :lol: ...a później Agusia, kejti i aleksiaa :lol: No dziewczyny...zbierać siły na ten tydzień :lol: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676882 przez Agusia83
Ja już zbieram od dawna :laugh:

Malutkamilka, na pewno ciacho wyszło pyszne.

A mnie brzuch chyba jeszcze nie opadł...może być jak z Emi...opadł dopiero 3 dni przed porodem....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #676884 przez natali
Co do mleka nie powinno podawac sie mleka ktore dziecko nie dopilo wczesniej gdyz do butelki wraz ze slina dziecka dostaja sie bakterie ktore pod wplywem kilkakrotnego podgrzewania jeszcze sie rozmnazaja. Nalezy je wylac, nawet jesli dziecko wypilo tylko troche.
Nie wiem jak dlugo mozna przechowywac mleko z piersi ale modyfikowane moze stac w lodowce 24h
naturalne napewno mozna mrozic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl