BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LISTOPAD 2011 - GORĄCO ZAPRASZAM :)

13 lata 4 miesiąc temu #123832 przez Dorciaition
Dzień Doberek. :)

A ja miałam plan spać dzis długo, ale maż na mnie przekierowania w telefonie i wiecznie ktoś dzwoni (oczywiście nie do mnie) :angry:

Vestusia ale będziecie mieli wesoło z psinką, już macie :) Pewnie trochę pobroi. Nasza Daisy jak była mała gryzła meble, zrywała tapety ze ścian, a jak została sama w domu to jak wracaliśmy wyglądało jak po włamaniu. :blink: Najgorsze było to, że jeszcze wtedy wynajmowaliśmy mieszkanie i musieliśmy wszystko jakoś tuszować ;)

U mnie dziś słoneczko, ale też wiaterek. Chciałam się wybrać do biblioteki, ale do póki nie dojedzie kurier na którego czekam nie mogę się ruszyć z domu.

A jak Wasze brzuszki, rosną? :)

Miłego dnia :kiss:


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123849 przez vestusia
Ach, powiem Ci Dorcia, że ta psinka naprawdę jest niezła. A wiesz, chcieliśmy nazwać też ją Daisy, w końcu stanęło na Funia, bo moja mama stwierdziła, że imię Iga, to imię damskie a nie dla pieska (suczki). No więc została ta Funia.

Najgorsze, że my w mieszkaniu nie mamy w pokojach drzwi, więc ciężko ją upilnować, bo łazi, gdzie chce. A jak wejdzie do małego pokoju to albo szarpie dywan, albo chce na nim sikać. Łobuz jeden. Udało mi się właśnie zmyć naczynia, bo psinka zasnęła. Niestety wiem, że trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy, bo będzie jadła wszystko, co spotka na swojej drodze. Na szczęście póki co jestem w domu cały czas, więc ją pilnuję, ale też będę musiała wyjść choćby do sklepu, a to za daleko na razie aby brać pieska ze sobą. Tym bardziej, że jeszcze nie chodzi na smyczy.

Z kurierem to tak jest, jak czekasz na przesyłkę, to jesteś uziemiona :)

Mój brzuszek raczej rośnie, ale z rana wygląda na mniejszy niż później w ciągu dnia :) A jak to wygląda u Ciebie? :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #123882 przez Dorciaition
Moja koleżanka ostatnio urodziła córeczkę i nazwała ją Iga, hihi :laugh:

Psinka trochę pobroi, ale ile radości da :) Do siusiania może kup jej takie maty specjalne?
Choć nasz dopiero jak była starsza siusiała na nie, a wcześniej gryzła ;)
W końcu daliśmy ją na wychowanie do mamy i jest grzeczna teraz, słucha się. Choć strasznie żebrze jedzenie. Ostatnio jechałam windą i kobieta jadła bułkę. Gdy miałyśmy wychodzić Daisy nie chciała- stała nad kobietą za tą bułką. Aż mi wstyd czasami :side:

Mi też brzuszek rośnie chyba coraz bardziej. Na dole zrobił się taki większy i bardziej naciągnięty. :) Choć tłuszczyk też jeszcze jest ;)


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #123913 przez anakol
Cześć wszystkim Mamusiom :lol: Nie zaglądałam tu przez parę dni bo w weekend byłam na szkoleniu w Krakowie no a wczoraj w pracy. Dziś mam wolne na szczęście, no i jak patrze ile stron ma już nasz wątek, to widzę że będę miała co robić :blink:
Tak jak wam pisałam, będę miała dziewczynkę :woohoo: powoli zaczynamy myśleć o wyborze imienia. A Wy jakie macie typy dla swoich maluszków?
Pogoda u nas piękna dziś. Szkoda że nie mam jakichś jezior w okolicy, bo najchętniej bym się wybrała nad wodę... Mój brzuszek też rośnie, już jest naprawdę spory. Zdumiewające, bo na wadze tego nie widać - w czwartek na wizycie się okazało że przez 4 tygodnie przytyłam tylko pół kilo. A myślałam, że ze cztery :blush: :side:

Aha, Vestusia - co do naszych dylematów odnośnie jacuzzi, pytałam mojego gina i on powiedział że można, ponoć te wstrząsy nie szkodzą dzidziusiom :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123937 przez Aleksandra
Cześć mamusie :)

Na dzień dobry chcę się pochwalić, że mam już za sobą I rozdział pracy mgr :) Wczoraj jak przysiadłam po pracy tak napisałam cały :)

Mój brzusio też już jest widoczny. Jak mi sie uda to wkleję ostatnie zdjęcie :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123942 przez anakol
Dorciaition napisał:

Anakol wybieraj :) dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php?t=172470
Czytam te niektóre imiona i nie mogę ze śmiechu :laugh:


Hehe, dzięki Dorcia :laugh: Zestaw wyczerpujący :laugh: Nie miałam pojęcia że są takie imiona (jeśli są :blink: ), np. te: Edeltrauda, Modliboga, Strzeżysława :laugh: Muszę pokazac mojemu mężowi - on proponował żeby wybierać z kalendarza Mikołajka, który mamy, tam są tłumaczenia francuskich imion, np.Ermentruda, Bożeciecha, Longina :laugh: tez niezła zabawa :laugh:
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #123944 przez Dorciaition
Witaj Anakol.
NO to faktycznie masz do nadrobienia. Trochę nadrukowałyśmy :)

A w czym kochana się szkoliłaś? :)

No to cudnie jak idzie Tobie tylko w brzuszek :) Pochwal się mieszkankiem Twojego maluszka :lol:

A z tym jacuzzi to ja myślałam, że nie wstrząsy mogą zaszkodzić, a ta ciepła woda. Ale jak gin mówi, że nie no to ja mu wierzę :)

Oj imiona to dylemat niesamowity. Nie wiem czy widziałaś tabelkę, którą Tobie wysłałam dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php?t=172470 Tutaj są chyba wszystkie możliwe imiona dla dziewuszek.
Mnie się podoba Maja, Sara, Laura, Emma. Mąż chce koniecznie Julię, a chłopaka Adriana. Co do imion dla chłopców nie mam zielonego pojęcia :S

Jak wybierzesz jakieś imię daj znać wpiszemy w tabelkę- najwyżej później zmienimy :) AA, i Twoje imię kochana poprosimy :)



Do mnie kurier juz przyjechał- sukienka śliczna. A teraz wziełam się za sprzątanko :)


Alanek[*] :(
Załączniki:
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #123949 przez Dorciaition
anakol napisał:

Dorciaition napisał:

Anakol wybieraj :) dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php?t=172470
Czytam te niektóre imiona i nie mogę ze śmiechu :laugh:


Hehe, dzięki Dorcia :laugh: Zestaw wyczerpujący :laugh: Nie miałam pojęcia że są takie imiona (jeśli są :blink: ), np. te: Edeltrauda, Modliboga, Strzeżysława :laugh: Muszę pokazac mojemu mężowi - on proponował żeby wybierać z kalendarza Mikołajka, który mamy, tam są tłumaczenia francuskich imion, np.Ermentruda, Bożeciecha, Longina :laugh: tez niezła zabawa :laugh:


OO widziałaś :lol:

Ha ha ja się też naśmiałam z niektórych imion. Współczuję kobietom, które je noszą, jesli tak faktycznie jest :cheer:

No to cudownie Olu- gratuluję! Teraz pójdzie już z górki! Najgorzej jest zacząć ;) A jaki masz temat? :)

KOniecznie pokaż brzuszek. Jejku ja uwielbiam oglądać ciazowe brzucholki. Na necie ciągle gdzies wynajduje i sobie oglądam B) :side:


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123958 przez vestusia
Anakol, dziękuję, że zapytałaś o to swojego lekarza, ja bym pewnie zdążyła zapomnieć do wizyty :) Przynajmniej mi ulżyło :) Następnym razem mogę sobie w takim razie tam też posiedzieć, bez obaw, że może to zaszkodzi dzidziusiowi :)

Aleksandra, to super z pracą mgr, jak się zacznie pisać, to potem idzie już jak po maśle. Najgorzej po prostu zacząć, więc skoro ten etap masz za sobą, to teraz na pewno w kilka dni to wszystko napiszesz :)

Te imiona to rzeczywiście coś niesamowitego. Niektóre są tak dziwne, że można się zastanawiać, czy takie istnieją :) He, he :)

Ja zaliczyłam już 3 spacerek z pieskiem, troszkę się zmachałam, bo niestety muszę wchodzić na 4 piętro, a mam z tym problem. Jestem tak zasapana, że ledwo dycham jak już się tu wczołgam :) Muszę chwilę odpocząć :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123961 przez anakol
Dorcia, właśnie czytam tabelkę :) Jak coś wybierzemy, to dam znać. Mnie się podoba Maja, Gabrysia, Emilka, Natalka... Niestety wszystkie poza Natalką odpadają, bo mamy w bliskiej rodzinie maluchy o tych imionach, więc niewykluczone że będzie Natalka. Ale jeszcze myślimy.

Jeśli o mnie chodzi, to też mam na imię Dorota - proszę o wpisanie do tabelki :) . Anakol wziął się stad, że w ochronie prywatności zalogowałam się na forum pod fałszywym nazwiskiem anna kolenda :blush: i wymyśliłam pokrewnego nicka.

Tak a'propos to ja mam dużego bloka z pisaniem o sobie na ogólnodostępnym wątku. Spotkałam się na innych forach z zakładaniem drugiego wątku, który jest chroniony hasłem, gdzie można bezpiecznie wrzucać fotki, wymieniać się namiarami albo pisać o bardziej osobistych rzeczach. Gdybyście też uważały, ze jest sens coś takiego założyc, to ja jestem za :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123965 przez anakol
Aleksandra, gratulacje! Najtrudniej jest zacząć :) Trzymam kciuki za następne rozdziały! :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123968 przez Aleksandra
W mojej poprzedniej pracy na egzamin na prawo jazdy przychodziła wielokrotnie Żelisława :) Egzaminatorzy mieli niezły ubaw :cheer:
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123972 przez Dorciaition
Biedna ta Żelisława :lol: :lol:

Anakol ja tam się nie martwię, bo w sumie nic złego o nikim nie piszę. Ewentualnie o teściowej, która na szczęście nie potrafi nawet komputera włączyć :silly: :lol:


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #123985 przez anakol
Ja też nie pisze o nikim, ale jakoś mnie krępuje taki pomysł, że ktoś by mnie mógł zidentyfikować - np. ktoś znajomy :) Kurczę, jak to piszę to rozumiem że to głupie, ale emocjonalnie mam z tym trudność :dry:

W ogóle Dorcia, śliczny albumik! Już sobie wyobrażam jak Twój maluch będzie to sobie ogladał kiedyś. Moja mama mi prowadziła taki kupny album, chyba to się nazywało "od kołyski do mundurka" - sprzed urodzenia tam było tylko kilka rzeczy, np. możliwe imiona, a tak to wszystkie ważne rzeczy po urodzeniu - kępka pierwszych włosków, pierwsze słowa, opis pierwszej podróży pociągiem, statkiem itp., obrys dłoni i stópek w różnym wieku... Jako dziecko uwielbiałam to oglądać :)

Luśka, super to łóżeczko. A korzystałaś dużo z funkcji kołyski? My mamy łóżeczko obiecane od znajomych, ale ono jest takie zwykłe, a mnie ta funkcja kołyski jakoś podeszła :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 miesiąc temu #123992 przez anakol
Dorciaition napisał:

Dziewczęta czy myślałyście o tej poduszce może?
allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-i...3w1-i1615105332.html

Ja cały czas się zastanawiam. Moze lepiej by się spało? :unsure:


Ja się własnie przymierzam do takiej poduszki. Już teraz używam takiej zwykłej, pseudo-ortopedycznej poduszki z Ikei do tego, że jak śpie na boku, to górną nogę sobie daję na tą poduszkę i mi się tak brzuch nie zgniata. Jest dużo wygodniej niż bez ale ona jest dość mała i myślę, że taka byłaby lepsza. A moja znajoma używała takiej do karmienia i to podobno było super wygodne :)
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl